# 1 Jemné milování – Rozhodnutí

Jak je to dlouho, co jste prožívaly opravdovou radost z milování? Takovou tu extatickou, hodiny trvající rozkoš, která naplní každou buňku v těle, srdce a duši něhou, měkkostí a láskou? Máte v současné době spíš pocit, že jste „nějaká divná“ anebo že vaše partnerství nefunguje, protože při milování s vaším mužem nic z výše popsaného necítíte? Možná jste ani nikdy necítily?

Může za to porod? Děti? Stereotyp? Práce? Stresy? Životní styl? Dnešní doba? Nebo si myslíte, že to v partnerství po nějaké době prostě takhle chodí, přitažlivost a vášeň časem vyprchají, a tak nemá cenu se trápit tím, že byste mohla prožívat o hodně barevnější, sytější a intenzivnější prožitky v milování než teď?

Navíc…

Jste po celém dni v zápřahu tak unavená, že už stejně večer nemáte náladu na nějaké milostné hrátky.  Sex vyžaduje hodně vaší energie a odměna za něj je malá. A tak často nevědomky utíkáte … k dětem, e-mailům, horké vaně s knihou, skleničce vína s kamarádkou, vaření, jídlu, uklízení, józe, běhání, na sociální sítě nebo na ženské kruhy.

Zkrátka, vynahrazujete si to, co se vám ve vaší partnerské intimitě nedostává.

Víte ale, že byste měly občas k sexu svolit, aby byl doma klid. I vy samy čas od času zatoužíte po spojení s vaším mužem. A tak sporadicky propůjčíte tělo aktu milování.

Většinou víte, jaký bude mít váš sex průběh a co máte dělat, aby společné konání vedlo k vrcholu. Vašeho muže většinou. Vy orgasmus zažijete někdy nebo vůbec. Nebo ho zahrajete? Nepozná to a bude rád. Děláte pohyby. Tak nějak se hladíte. Tak nějak se líbáte. Je to okay, ale hlava vám ulítává k představám a v koutku duše už si přejete, aby bylo po všem.

Pár zvířecích vzdechů a je to tu. Trochu se rozklepe, zasměje a padne vyčerpáním. Je maximálně uvolněný a hlasitě oddechuje. I vy se konečně můžete uvolnit. Cítíte, že tenhle moment se vám na vašem sexu vlastně líbí úplně nejvíc.

Když neděláte nic. Jenom spolu dýcháte a jste.

Tahle chvíle bohužel trvá příliš krátce. Většinou ji přeruší letmá pusa s dovětkem „To bylo krásný,“ poloprázdné “Miluju tě,” anebo obligátní otázka: „Líbilo se ti to?“„Jo, bylo to hezký,“ odpovíte. Malá lež neublíží, že? Za chvíli vám v hlavě drnčí jeho chrápání. Koukáte do stropu a ptáte se sama sebe:

To bylo jako všechno? Už vážně nic víc v posteli nezažiju? Nic víc není? Místo elektrizující radosti a živoucí energie procházející celý vaším tělem vás plní nepříjemná prázdnota. Jde to, zvyknout si ze sexu nic nemít. Třeba mi nebylo seshora dáno, postesknete si.

Napadne vás, že na sex rezignujete úplně.

Máte jinou zábavu, jiné věci, které vás naplňují. Ale… vážně to chcete? Odepřít si nejpřirozenější a zároveň i nejkrásnější chvíle v Životě, kdy se s milovaným partnerem můžete dotknout nebes a společně se vykoupat v božském pramenu pra-původní životní síly?

Ještě si dobře vzpomínáte na dobu, kdy jste spolu začali chodit. Tuhle sílu jste oba čerpali plnými doušky. Bylo to tak bezstarostné a krásné období. Dechberoucí vzrušení až u konečků prstů, stačilo k sobě přivonět.  Motýlci  poletovali v břiše, vášeň mezi vámi tryskala jako Křižíkova fontána a váš sex byl prostě jedno velké wow! Byli jste dva nejšťastnější lidi pod sluncem.

Kam se to podělo, sakra, vzdychnete si zoufale. Zmocní se vás emoce. Vztek, vina, lítost. Že vás muž nedokáže uspokojit, že je vaše tělo rozbité a nedokáže se vzrušit, že jste v té frustraci úplně, ale úplně sama.

To si mám jako najít milence? překvapí vás nenadálá myšlenka. Jenže z téhle představy je vám úzko. Tohle nechcete. Zkušenosti s paralelním vztahem už z dřívějška máte. Dalo vám to pár týdnů vášně a několik radostných orgasmů, ale happy-end se zrovna nekonal.  Svého nynějšího partnera milujete, máte rodinu a krásný život. Problém je „jen“ ten zpropadený sex.

Jemný hlásek uvnitř srdce vám našeptává, že potřebujete do vašeho života a milování přizvat více pozornosti a lásky. Ne více přetvářek a lží.

A tak začnete hledat a ptát se, číst a zkoušet.

Dobře míněných rad je všude dostatek. Něco vyzkoušíte. Do něčeho se přinutíte. Po pravdě se vám ale všechny ty zaručené tipy jako „kupte si vibrátor“, „pořiďte si sexy prádlo“, „zahrajte si na nevinnou školačku“ nebo „nechte se spoutat“ příčí. Nic z toho se ani trochu nepodobá vaší skutečné přirozenosti. Nic z toho ve vás nevyvolá pocit větší blízkosti, napojení a lásky s vaším mužem.

Čím víc se v životě posouváte, čím víc objevujete, kým doopravdy uvnitř jste a co potřebujete, tím víc je vám proti srsti na něco si hrát nebo dělat něco, co nechcete, jen proto, že jsem to viděla ve filmu nebo jste si to někde přečetla. 

Cítíte, že potřebujete jít dál, do větší hloubky a upřímnosti. Zároveň potřebujete znovu navázat vztah s vaším tělem. Naučit se s ním opět komunikovat, naslouchat jeho jemným nuancím, dovolit mu, aby se uzdravilo, aby vás vedlo, aby vás znovu naplnilo fyzickou láskou.

Toužíte po měkkosti, něze, pomalosti, uvolnění, napojení, plynutí, dotecích, polibcích, jemnosti, souznění, spojení duší. Potřebujete mít dostatek času ponořit se do sebe a absolutně vypustit tlak na to, že byste měla vrcholit nebo něco dělat.

Chcete otevřít své srdce a úplně se partnerovi oddat bez strachu z dalšího zranění.
Chcete se propadat do bezpečí, důvěry, do jeho milující náruče.
Chcete probudit magický potenciál vašeho těla a propojit ho s duší a srdcem.
Chcete cítit, chcete prožívat, chcete se radovat, chcete žít tady a teď!
Chcete zakusit to, proč jste na tento Svět přišla.

Ale jak to udělat?

Je vám jasné, že cesta z bludného kruhu bude náročná a bude vyžadovat vaše maximální odhodlání. Nemáte ponětí, kam se vydáváte a co vás tam čeká. A už vůbec nevíte, jak přimět vašeho muže, aby tuhle pouť šel s vámi. Motorem pro vás je jen absolutně iracionální, ničím a nikým nepotvrzená vnitřní jistota, že na vás někde čekají překrásné, dosud nepoznané zážitky.

Před třemi lety jsem na tom byla velmi podobně. 

Řádky výše psala má vlastní zkušenost. Tenkrát jsem na pokraji zoufalství z blížícího se rozchodu a znovu se opakujícího vztahového scénáře do batohu sbalila veškerou odvahu a vůli, které jsem ve své vyprahlosti našla, chytla mého muže za ruku a vyrazila na cestu. Cestu jménem úplně jiný sex. Nazvala jsem si ho pro sebe Jemné milování.

Touhle cestou pořád jdeme a upřímně… už jsem to mockrát chtěla vzdát. Překážek, které je zapotřebí překročit a starých kůží, které musíme až příliš často svlékat, je hodně. Těch katarzí, co to přineslo a pořád ještě přináší! Jasně, že by bylo snazší vrátit se zpátky.

Ale přesto mi to překonávání zažitých vzorců, odnaučování se skálopevných zvyků, přestřihávání pout minulosti, vytahování kostlivců ze skříně, rýpání do nezahojených ran a neustálé vystupování z komfortních zón za to stojí.

Jakmile totiž jednou ochutnáte, jak nebesky nádherné a naplňující může Jemné milování být, kolik vzájemné blízkosti a lásky může do vaše vztahu vnést a kolik radosti přinese i do dalších oblastí vašeho života, už prostě nejde jít zpátky. Chcete poznávat tuhle fascinující krajinu dál. Dokud to půjde, dokud budete dýchat.

Z intimních rozhovorů s mými dobrými přítelkyněmi i ze sdílení účastnic ženských kurzů a kurzů vím, že neuspokojivý sex v partnerství je téma mnoha dnešních žen.

Až příliš mnoho z nich se naučilo potlačit signály těla, které jim hlásí: „Neee, tohle mi nedělá dobře,“ nebo dokonce „Auuu, tohle mě bolí.“ Pro klid domova raději dál přistupují na nicneříkající „klasický sex“ a pomalu, ale jistě ztrácejí na své sebehodnotě.

Některé ženy vzdaly sex úplně, jiné zahořkly a utekly k zdánlivě příjemnějším aktivitám, a další se znovu a znovu dokola pouštějí do nových vztahů a jedou na droze zamilovanosti a vzrušení. Jsou i takové, které se odvážily vstoupit do vod vědomého milování či tantry, ale často jim chybí motivace jít dál, když se po delší odmlce v praktikování soulsexu vše vrátí do starých kolejí.

Sama jsem si postupně prošla snad všemi fázemi. Co mi pomohlo a pomáhá pouť za novým sexem nevzdat? Kromě nádherných slovy nepopsatelných prožitků v těle i na duši také pocit, že na to nejsem sama… Že si někdo procházel nebo prochází podobnými zkouškami jako já a zvládl to.

A proto jsem se rozhodla o Jemném milování psát.

Od srdce a autenticky. O radostech i překážkách, které na této cestě potkáte. Bude to takový seriál na pokračování :), ve kterém vám budu nabízet svůj pohled, názory, tipy a zkušenosti s novým přístupem k intimitě. Samy ucítíte, co s vámi rezonujete, co vyzkoušíte, a co budete chtít dělat jinak.

Neexistuje jen jeden „správný“ směr. Klíčem je zůstat otevřená, naslouchat vlastním pocitům a vše co si zde přečtete, brát jen jako inspiraci.

Pevně věřím, že nejen mé příběhy, ale i zkušenosti mých drahých učitelů, kteří prošlapali tuhle štreku před námi a které budu občas citovat, vám pomohou žít vysněný milostný život.

A ještě něco vám chci napsat.

Nikdo jiný není zodpovědný za vaše štěstí. Jenom vy samy.

Jste to vy, které vědomě tvoříte svou realitu a můžete v ní změnit vše, co vám nevyhovuje. Můžete se rozhodnout nebýt obětí a přes všechny frustrace a zranění znovu otevřít srdce, ukotvit své touhy v mysli a těle a přinést světlo do vaší ložnice. Ačkoli jste už třeba na pokraji sexuálního vyhoření.

Začít můžete třeba tím, že teď a jednou provždy řeknete jasné NE všemu, co se vám (nejen) v sexu nelíbí a odvážíte se jít za tím, co milujete.

Půjčím si slova Evy-Marie Zurhorst, nejznámější německé vztahové poradkyně a autorky bestsellerů, s níž naprosto souzním:

"Věřím, že když ženy přijmou svou pra-ženskou odpovědnost a čemukoli jinému než lásce řeknou jasné NE, způsobí revoluci. Ukážou mužům cestu zpět k nim samotným a k jejich skutečné mužské síle. Když muži zažijí, že ženy reagují jen a jen na lásku, budou nuceni opět převzít odpovědnost za své srdce. A pak konečně pochopí, jaký je jejich skutečný úkol: Sytit tenhle svět, ženy a děti svojí láskou."

Věřím ve vás, ve váš vztah, věřím v jemnou sílu ženství a v léčivou moc lásky.

Těším se na společnou cestu.

Janita

Momentálně nejsou k dispozici žádné akce.
Facebook Comments Box
Jana Urbanová
Miluju, jak ženám září oči, když se vrátí "domů". Když se v kruhu cítí přijaté, podpořené a živé. Ženskými kruhy jsem provedla více než 2000 žen a pořád nemám dost. :) Mám totiž vizi: každá žena má svůj kruh, podpůrnou síť, svůj kmen. Proto také předávám své know-how odvážným líderkám a učím je, jak bezpečně a barvitě vést ženské kruhy, jak poskládat dramaturgii i upřímný marketing, jak pracovat se skupinou i se sebou jako průvodkyní a taky... jak vynést na světlo a ocenit své dary... tak, aby bylo vedení kruhů  naplňujícím živoBYTÍm. Kromě toho provázím konstelacemi a rituály.  Ve své práci s klientkami kombinuji nejrůznější prožitkové techniky podporující přirozenou inteligenci těla, volání srdce a hlas duše. Předávám hodnotné informace, inspiruji svou vášní pro tanec a zpěv, šířím ženskou spiritualitu a lásku k Matce Zemi. Je pro mě důležitý osobní přístup a kvalita. 
Komentáře