Těší mě, já jsem Janita.

"Sleduj svoji cestu," řekl mi jednou jeden moudrý muž. Tehdy jsem význam jeho slov do hloubky nechápala. Ale dnes už vím, že každý můj krok, každé sejití z cesty, každý pád i každé opětovné postavení se na nohy mělo svůj smysl. Díky tomu jsem, kým jsem.


Dlouho “jsem“ ale nebyla.  Dlouho jsem se hledala. 

V dospívání jsem odevzdala svoji jemnou ženskou sílu a trvalo skoro 20 let, než jsem našla odvahu, vzít si ji zpět. Cestu zpátky k ní (a k sobě) jsem našla skrze fyzický, osobní a duchovní rozvoj, ale také skrze přijetí faktu, že jsem žena. Že má duše si vybrala být na Zemi v tomto (ženském) těle a že díky němu mohu zažívat radost, čerpat dary ženství a už nikdy nemuset tápat.

“Já jsem” by vlastně mohla být jediná dvě slova na této stránce a vystihovala by naprosto vše, co o mně má být napsáno.

“Já jsem” je stav, ve kterém jsem to jednoduše já. Stav bez rolí, bez formy, bez musím, bez titulů, bez minulosti a budoucnosti. Stav totální přirozenosti. Stav čiré lásky a přítomnosti. Je to stav, který zažívám:

  • při procházce v lese, kdy jsem v kontaktu s Matkou Zemí
  • během milování s mým mužem, kdy se dotýkám Nebes
  • když jsem napojená na mou dceru, na její i mé vlastní Božství
  • když tančím, zpívám, koukám do ohně, koupu se nahá v řece, odevzdávám krev Zemi......
  • a při mnoha dalších činnostech mých všedních dnů.

Jenže vy možná chcete vědět, proč zrovna ode mne máte číst články a příspěvky, proč zrovna mě máte poslouchat v audiích a videích, proč zrovna já jsem ta, která vás má provádět on-line či živým kurzem a pomoci vám prohloubit vztah k vašemu ženství.

A já vám k tomu řeknu jen... Prostě to ciťte.

Stáhněte si nějaký můj produkt zdarma, přečtěte si blog, mrkněte na stories nebo co o mě říkají druzí… a vnímejte, jak na vás působím. Jestli mi věříte.

Protože já vám ano.

Že se dokážete samy rozhodnout, jestli se mnou kousek tou fascinující krajinou ženství chcete jít nebo ne.

Já jsem připravená na cestu. A vy? 🙂

Janitko, jsi pro mne příkladem, že nikdy v životě není pozdě na změnu. V práci na ženských kruzích chci hlavně ocenit tvoji autenticitu. Ta dělá tvou jedinečnost. Že nejsi "ta vyvolenější", která může radit, ale že jsi otevřená i o sobě a o procesech, které se dějí teď a tady (jak v tobě, tak ve skupině). A také vnímám, že umíš kurz dobře zorganizovat, vidím velkou práci odvedenou za motivacemi, promyšleností programu, jeho dramaturgické návaznosti, sestavením playlistů... Mám tě ráda!
Jitka Marková
Keď som s Janitou cítim sa príjmaná, vypočutá, pochopená. Vnímam ju ako človeka plného energie, autentickosti, inšpirácie s vnútornou aj vonkajšou krásou. Po stretnutí odchádzam s úsmevom na perách 😉 Najmagickejsi bol pre mne predsvadobny rituál ktorý pre mna pripravila. Ďakujem. ❤️
Dea Molčányi

Moje životní číslo je osmička = síla

8 let jsem pracovala jako produkční. Na kontě mám desítky živých akcí v Čechách i v zahraničí, reklamy, koprodukční dokument, hudební festivaly, galavečer, cyklistický závod, umělecké výstavy, vydanou knihu, koncert pro nejbohatšího člověka Jižní Ameriky a taky jsem řídila tank 🙂

7 let jsem profesionálně tančila. Nejdřív salsu, potom africké tance. Studovala jsem tanec pěti rytmů, movement medicine a nyní nejraději nechávám mé tělo, ať tančí samo, intuitivně. Nejintenzivnějším tanečním workshopem pro mě byla měsíční stáž v Západní Africe.

6 let jsem se věnovala tvorbě a vedení zážitkových kurzů pro různé cílové skupiny v Prázdninové škole Lipnici, kde jsem dokonale uplatňovala svou multipotencialitu a hasila své vášně. Při jednom takovém kurzu plamen přeskočil a já se zamilovala do mého muže.

2015 byl rokem, kdy jsem se vědomě začala věnovat mému ženství. Prošla jsem cyklem uvadání, odumírání, klíčení, růstu i rozkvětu. Od té doby se neustále vzdělávám a čerpám od inspirativních žen po celém světě. Své poznatky a vlastní zkušenosti předávám dál.  

4 roky jsem studovala vysokou školu 🙂

3 roky žiji s rodinou ve Švýcarsku

2 roky jsem asistovala na výcviku v systemických konstelacích a muzikoterapii a 2 roky jsem také spolutvořila centrum osobního rozvoje Prostor8.

1 nádhernou dceru a 1 úžasného syna mám. Jsou to mí dosavadní největší učitelé. ♡