Příběh kavárny

Na začátku byla…

246895_2086664010439_786897_nFlavia. Jedna z žen, která zásadně ovlivnila můj život. Soulmate. Perkusionistka z Ria, která se ve třiceti letech rozhodla zkusit štěstí v Evropě a shodou náhod si pro svůj plán vybrala Českou republiku. Potkala jsem ji v Praze o pár let později, kdy už zde měla vybudované zázemí a vedla svou vlastní kapelu Batukatum. Stala jsem se její manažerkou a taky partnerkou. V roce 2011 jsme dostaly nabídku odehrát dva velké koncerty v Columbii.

 

Znamenalo to okamžitě se rozhodnout a v podstatě ze dne na den odletět do Rio de Janeira.

Tam rozšířit kapelu o další muzikanty, každý den mít zkoušky, sehnat tanečnice (v době karnevalu téměř nemožné), probrečet noci, protože se mnou NIKDO kromě Flávie nemluvil anglicky, naučit se během 3 měsíců portugalsky, oprášit španělštinu, několikrát se účastnit jednání v Bogotě…. a tak dál. Chtěla jsem výzvu, měla jsem jí. 🙂 Všechno nakonec dopadlo dobře. Koncerty byly úspěšné a my jsme zpět do Prahy odlétaly s tím,  že se chceme brzo vrátit. Flávia na trvalo a já chci v tomto nejkrásnějším městě na světě spolu s ní zkusit žít.

164129_1851725337119_5336745_nAle čím se tam živit? Co dělat? A pak se zrodil nápad. „Co kdybychom v Riu založily kavárnu?“. Ulice Ria byly tou dobou plné obchodů, barů, hudebních klubů, bister, pouličních prodavačů a turistů. Ale na dobrou kavárnu, kde budete chtít trávit čas, jste narazily zřídkakdy a nebo vůbec. Kdyby v nabídce bylo ještě něco víc než jen dobré kafe, třeba kvalitní jídlo, koncerty a výstavy, bylo by to báječné. Hm. Takže plán byl. A čekala nás realizace.

Jenže… život moc nemá rád plány. 

S Flávií jsme se rozešly. A ještě mi zemřel táta. Domeček z karet byl ta tam a sny nahradila tvrdá realita. Vyrovnávala jsem se s dvěma životními ztrátami. Bylo to těžké a smutné období. Avšak zpětně hodnotím, že bylo pro mě naprosto zásadní. Zatoužila jsem totiž zapustit kořeny v České republice a zkusit „dělat na sebe“, jak mi táta vždycky radil a přál. Najednou už jsem neměla potřebu utíkat a žít jinde… chtěla jsem něco vybudovat tady. Zamilovala jsem se znovu do české krajiny. A do Ria jsem nakonec neodletěla.

img_6119Nicméně Flávia se našeho snu nevzdala. Našla kavárně jméno a rok tvrdě pracovala na jejím otevření. Vznikla Gaia Art & Café – okouzlující kavárna nedaleko pláže Leme nabízející výbornou kávu, vegetariánské jídlo, bio produkty a propagující zdravý životní styl.

Je to také prostor pro koncerty, výstavy, kulturní akce, diskuze, workshopy… První výstavu zde měla naše společná kamarádka, malířka a antropoložka, Lusi, o níž se určitě ještě někdy zmíním. Gaia je bohyně země a celá filosofie kavárny se s jejím odkazem pojí.

Gaia art & café spolupracuje s farmáři a producenty bio kávy a potravin, jde v duchu permakultury a zodpovědnosti k naší planetě. Spojuje lidi podobného ražení. Tepe v srdci Ria už několik let. A Flávii se hrnou nabídky na její rozšíření a další spolupráce.

V červnu 2016 se Flávia objevila v Praze. Zdál se jí sen o tom, že zde má kavárnu… 🙂 A co já na to? Druhá šance se neodmítá. Jsem přesvědčená o tom, že to všechno mělo takhle přesně být.

Zakládáme s parťačkou Lenkou Gaia Art & Café Prague. Na konci listopadu letíme do Ria, abychom naplánovaly jednotlivé kroky. Sejdeme se producenty a dodavateli, navážeme nová partnerství, začneme s realizací našeho dalšího snu.

… a jak to bylo dál?

Příběh kavárny pokračuje a děje se právě teď. Brzy vás zvu na kafe. 🙂

img_5061

Facebook Comments
"Otevřeně sdílím své příběhy (nejen) z oblasti sexuality a podporuji ženy na cestě sebe-vědomého ženství, aby mohly šťastně kráčet životem a zářit na tento svět. Mou obrovskou vášní je osobní rozvoj zážitkem. Co se naučím, předávám s nadšením dál, a tak pořádám neobvyklé semináře a kurzy, ve kterých ženy nacházejí své jedinečné, opravdové a přirozené já." Můj příběh si přečtěte zde >>.

Napsala jsem dva e-booky. Prvním z nich je: Rozkvétání ženy aneb 7 kroků k (znovu) objevení vlastního ženství, který je určený všem dívkám a ženám, které chtějí pečovat o svou ženskost. Druhý e-book nese název Když se žena zamiluje do ženy a je to má otevřená zpověď o životě se ženou a velkém sebepřijetí. Slouží všem ženám, které vidí svět v barvách a nebojí se být jiné. E-booky jsou zcela ZDARMA. Ať je jejich čtení pro vás pohlazením po duši. <3

Komentáře
 • Rozkvétání ženy aneb 7 kroků k (znovu) nalezení vlastního ženství

  Chceš kráčet po tomto světě sebe-vědomě a užívat si své ženství naplno a bez předsudků? Inspiruj se 7 kroky v tomto e-booku a staň se živou, zářící ženou ještě dnes. Stačí udělat první krok ...

 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • Potkáme se na Facebooku
 • Hledáš způsob jak se jako žena cítit skvěle?


  Udělej jednou něco pro sebe a dopřej si víkendový kurz, díky kterému se budeš cítit probuzená, milovaná a vděčná za to, že jsi žena. Více info >>

   

 • Jsem Tvůrkyně 17. – 19.1.2020

  Jenom na tobě záleží, co a jak ve svém životě prožíváš. Můžeš žít nádhernou realitu, jsi její tvůrkyně! Načerpej výživu, a vykroč do nového roku osvěžená, připravená plnit si své sny >>.