Pomůžu ti probudit tvé ženství

Taky máš někdy pocit, že jako žena spíš přežíváš, než naplno žiješ?

Snažíš se dělat vše správně a přesto se cítíš vnitřně nenaplněná?

Perfektně zvládáš být "busy", ale neumíš se pořádně zastavit?

Tak všechny tyhle pocity moc dobře znám. 

Do třiceti jsem žila "rychle a zběsile". Sbírala jsem zážitky a ochutnávala všechno ovoce světa. Balancovat na hranici možností, někdy dokonce na hranici života, byl můj způsob fungování. Pařit do padnutí, pracovat do vyčerpání, mít kolem sebe spoustu kamarádů a stíhat milion věcí. 

Moje opravdové JÁ však bylo malinké, schované a zahrabané kdesi pod mnoha vrstvami slupek, které jsem na sebe ze strachu být sama sebou nabalila.

Nevěděla jsem, kdo doopravdy jsem, kam mám jít, co mám dělat, jaká je má skutečná přirozenost, kde je má síla...  Až jsem v té rychlé jízdě samu sebe úplně ztratila.  

Z nevědomí mě probralo mimoděložní těhotenství. 

Tenkrát mi duše z jiného světa přišla říct, abych se zastavila. Abych se konečně na svůj život podívala reálnýma očima a uvědomila si, jak moc jím mrhám.

Nešlo to hned, ale po návratu z nemocnice jsem pomalu hledala způsoby, jak by mi mohlo být líp. Dala jsem výpověď ze zaměstnání ve vydavatelském domě. Respektive sešlo se to tak, že jsem výpověď nakonec dostala já, společně s odstupným, které mi umožnilo věnovat se pár měsíců jen sama sobě bez starosti o to, jak zaplatím nájem. 

Přihlásila jsem se na tvořivý zážitkový kurz od Prázdninové školy Lipnice. Tam jsem poznala lidi, kteří mě nadchli. Zatoužila jsem stát se součástí takové společnosti, což jsem také udělala. Do zážitkové pedagogiky jsem se zamilovala a tvorbě kurzů pro dospívající a dospělé jsem následujících několik let věnovala téměř všechen svůj volný čas.

Také jsem tou dobou objevila kouzlo ashtanga jógy a znovu jsem začala tančit. Ne profesionálně jako dříve, ale spontánně na kurzech Movement medicine a Tance pěti rytmů. 

S fyzickým rozvojem přišel i kýžený rozvoj duchovní. Zajímala jsem se o meditace a různé východní a šamanské techniky. Nicméně jako kdyby na mě fungovaly jen zčásti.

Potřebovala jsem ještě něco jiného, něco, co je více v souladu s mou ženskou stránkou.

V roce 2015 jsem se rozhodla na doporučení kamarádky vyzkoušet dvacetiosmidenní transformační program plný individuálních cvičení, který vymyslela a sepsala psychoterapeutka Marie Madeira. 

Poprvé jsem se tehdy vědomě vydala do hloubek a stínů mé duše, odhodlaná znovu zkontaktovat mé opravdové Já. To se mi podařilo. Navázání láskyplného vztahu s ním vyžadovalo laskavou péči a trpělivost.

Postupně jsem z něj začala odhazovat nahromaděné nánosy bahna. Musela jsem si sáhnout hluboko dovnitř sebe sama, vytáhnout stará zranění, uvědomit si je a začít je léčit. Opouštět naučené vzorce chování, mazat přesvědčení v hlavě a měnit způsob myšlení. Přestat se vymlouvat, hledat viníka kolem sebe a konečně se učit mít se ráda. A to se nestane přes noc. 

Tehdy jsem také poprvé poznala mou vnitřní ženu, která doslova čekala na probuzení. 

Jásala, když jsem se seznámila s cykličností a tím, jak se naše nálady a pocity v těle v průběhu dne, měsíce, roku a života mění. Radovala se, když jsem objevila ženské archetypy Bohyně a jejich kvality vnímala i na sobě. Děkovala mi, když jsem se znovu učila naslouchat moudrosti mého těla. A byla nesmírně šťastná, když jsem ji s láskou a vděčností přijala, objala a požádala ji, ať je mi průvodkyní dosud téměř nepoznanou krajinou ženství. 

Postavila jsem sebe a svou ženskost na první místo, a to byl naprosto zásadní krok!

Odjela jsem na první ženský kurz, pak na druhý, třetí... Zúčastnila jsem se mnoha seminářů na nejrůznější seberozvojová témata, a mezi tím přečetla spoustu knih (nejen) s ženskou tematikou. Začala jsem objevovat další vrcholy a temná údolí ženského světa a zároveň odhalovat další vrstvy sebe samé. 

Velmi mne zaujala práce s kořeny, původní rodinou, s předky a jejich příběhy.  A tak jsem se přihlásila a úspěšně dokončila dvouletý výcvik v rodinných konstelacích. Zároveň jsem začala navštěvovat pravidelné ženské kruhy, a také jsem se odvážila zkoumat nový přístup k sexualitě, který jsem nazvala Jemné milování.

Jak jsem se měnila uvnitř já, měnil se i můj vnější svět.

Začal být kvalitnější a plnější. Odpadlo a zemřelo to, pro co už nebylo místo. A zrodilo se to, po čem jsem dlouho toužila a na co jsem si vědomě vytvořila prostor. Láskyplný partnerský vztah a nádherná dcera, která mě přišla učit další level ženství.

Později přišel silný vnitřní impuls předávat ženám to nejlepší ze sebe, ze své profese i z toho, co jsem se za roky putování ženskou krajinou naučila (a stále učím). Impuls jsem následovala a brzy se z hloubi srdce narodil projekt Jemná síla ženství. Začala jsem sdílet své příběhy na blogu a na sociálních sítích. Vznikly první e-booky, první ženské kruhy, kurzy a on-line produkty... 

Možná tě k hledání či prohloubení vztahu k tvému ženství přimněla jiná zkušenost. Možná právě teď stojíš v mlze a nevidíš na cestu. Pokud chceš, budu tvou průvodkyní. 

Ukážu ti, že se můžeš mít jako žena ráda a že žití tvé ženské podstaty je kompasem pro tvůj život. Navedu tě, jak prohloubit vztah k tvému tělu a zažívat v něm potěšení. Otevřu s tebou další ženská témata a nabídnu ti možnosti, jak je lze pozitivně zpracovat a přijmout. Tak, aby ti dobře sloužily v běžném životě. 

Neslibuju ti, že cesta bude vždy měkoučká a lemovaná růžemi, ale vím, že na jejím konci čeká velký dar sebepřijetí a sebelásky.

Tak... Jsi připravená udělat první krok?