Jak být tou nejlepší milenkou?

Právě jsem se vrátila z jarní procházky. Omámená a provoněná lesem, fascinovaná tisíci odstíny zelené a nádhernými barvami a tvary květů.  Ve vzduchu se tetelí láska a sexuální energie. Příroda se právě teď stává svůdnou milenkou. Svěží, plnou, živou, radostnou, zářivou a okouzlující. A taková milenka žije i v nás.

Vstupujeme do období lásky

Dle Slovanského Kola roku (kalendáře inspirovaného cyklem přírody a významnými svátky roku) se nyní spojujeme s archetypem Milenky. Abychom si rozuměly Milenka = Bohyně lásky. Lada, Venuše, Freya, Rhiannon, Afrodita… Je to ta ženská část v nás, která je naprosto klíčová pro náš život. Pro naše zdraví, štěstí a spokojenost.

Milenka/Bohyně lásky je ta, jež vnímá své tělo jako posvátný chrám, který je zdrojem jejího potěšení, moudrosti a který ji vždy vede dobře. Ta, jež umí o své tělo pečovat a hýčkat ho. Ta, jež je dokonale spojená se Zemí, se svým ženstvím a na svět se dívá srdcem. Ta, jež s láskou dává i přijímá. Ta, jež intimní spojení mezi dvěma lidmi vnímá jako vrcholný akt lásky. Ta, jež je milována a miluje celou svou bytostí.

Jenže, drahé ženy, přiznejme si to. Naše vnitřní milenka bývá v realitě všedních dnů velmi často z různých důvodů upozaďována, nebo ještě hůř úplně vytěsněna zdánlivě důležitějšími rolemi ženy: matkou, hospodyní, pečovatelkou, manažerkou… (doplň si sama). A přitom! Jedno od druhého nelze oddělit. Jako žena jsme jedno. Respektive všechno v jednom. 

Z mé vlastní zkušenosti i z vyprávění mnoha dalších žen jsem přesvědčena o tom, že pro náš život je lepší být nedokonalou milenkou, která má doma trochu bordel, než dokonalou ženou v domácnosti, která uléhá večer do postele se strachem, že možná k něčemu dojde.

Tělo je domov našeho ženství

Velmi často se nám také děje, že nepřijímáme vlastní ženské tělo. A to nám brání prožívat do hloubky naší sexualitu a mít ze sexu potěšení.

Myslíme si, že je naše tělo moc kulaté, nebo moc hranaté, moc hubené, měkké, svalnaté nebo třeba poseté pihami či jizvami. Prostě jiné, než bychom si přály.  Srovnáváme se s ostatními ženami, prahneme po dokonalosti, místo toho abychom svou pozornost obrátily dovnitř a svému tělu děkovaly za to, že nás nosí, chrání, že funguje dokonale bez našeho přičinění.

To, že nám toto tělo bylo v našem životě dáno, má svůj důvod. A je to také fakt, který nezměníme. Můžeme však změnit svůj přístup k tělu. Naučit se ho vnímat, poslouchat a milovat. Ono nám pak bude sloužit přesně tak, jak potřebujeme. Tělo je dokonalý nástroj, který nepotřebuje návod. Ono ví. Dejme mu důvěru a pečujme o něj.

A tak mě napadá…

Pojďme dnes vědomě pečovat o svoje ženství

Pozvěme do svého těla opět radost a lásku. Spojme se s naší vnitřní Milenkou a žijme ji!

Zde je mých 8 osobních ženských tipů, jak to udělat:

1. Udělejte si na sebe čas

Cíleně si dnes vytvořte prostor, který budete věnovat jen sobě a svému ženství. Může to být celý den, jedno odpoledne, nebo večer. Každopádně do tohoto prostoru si nedávejte práci ani žádné jiné povinnosti. Jen radosti a potěšení. Já těmto dnům říkám „fialové dny“ a vyznačuji si je do kalendáře. Perfektně fungují! Určitě si takový den budete umět zařídit i vy.

2. Oblečte si sukni nebo šaty

Ať už jste sporťačka a nebo divoženka, vezměte si dnes na sebe sukni/šaty. Já osobně miluji dlouhé sukně a šaty, připadají mi nejvíce sexy. I když se vám do toho nechce, zkuste to. Velmi tím podpoříte svoji ženskost a o ní tu dnes jde. Uvidíte, že se sama budete cítit jinak. Něžněji, křehčeji, jemněji. Oblečení, i když si to často neuvědomujeme, ovlivňuje naše vnímání a náladu dne. Stejně tak i barvy. Bohyně lásky má ráda různé odstíny červené a růžové.

Jakou barvu sukně/šatů nakonec zvolíte, je zcela na vás. Doporučuji jen, abyste se vyvarovala černé. Ta v přírodě neexistuje a bude vám energeticky bránit být ve spojení s Matkou Zemí.  Pokud máte ráda výzvy, choďte v sukni/šatech ode dneška celý měsíc. Zaručuji vám, že se hodně změní!

3. Jděte do přírody

Když jsem se poprvé v meditaci setkala se svojí Milenkou, překvapilo mě, jaká je. Jakoby právě vystoupila z kvetoucí přírody. Byla tak nádherně svěží, plná života, se zářícíma očima. Kyprá a krásná. Nad hlavou jí švitořili ptáci. Vlasy měla dlouhé, přirozeně vlnité, za uchem šeřík a šaty ušité z čerstvých jarních listů nějakého listnáče. Byla úplně jiná, než jsem si jí představovala. A přitom tak úžasná, že jsem se do ní hned zamilovala.

Pokud se chcete setkat se svojí Bohyní milenkou, jděte do přírody. Z ní je zrozená. Jedinečná, přirozená, vaše. Naprosto dokonalá součást vás samotných, která se nepotřebuje s nikým srovnávat. Jen čeká až ji (znovu) přijmete.

Příroda je nevyčerpatelný zdroj síly a klidu. Příroda je ženou. A právě teď je totálně v rozpuku. Je tak nádherná a inspirující! Pokud jste hodně vnímavé, můžete tam svojí Milenku potkat. A na cokoli se jí zeptat. Třeba co vám brání s ní být v kontaktu a co vaše spojení naopak podporuje.

Jestli je tohle pro vás moc „ezo“, běžte se prostě jen projít do lesa a ciťte. To úplně stačí.

4. Zatančete si

Tanec je výborný způsob, jak se dostat do těla. Hodně lidí mívá v tanci blok, podobně jako ve zpěvu, a tak se o hodně ochuzují. Tanec je meditace v pohybu. Tanec nám dovoluje plynout a dokonale vypnout hlavu. Stačí se jen ponořit do hudby a nechat tělo, ať si dělá, co chce. Nemyslete na to, jak má správný pohyb vypadat. Při tanci není nic dobře nebo špatně, a vůbec nejlepší je při něm nemyslet vůbec.

I když se budete jen kývat ze strany na stranu jako topol u silnice, uvnitř sebe můžete prožívat ohromnou extázi! Tanec je také intimní způsob komunikace mezi dvěma lidmi. Vzpomeňte si, kdy jste si naposledy s někým fakt dobře zatančila? Bylo to super i bez slov, že? Při tanci v nás či mezi námi může jiskřit živoucí (sexuální) energie, a tu chceme dnes podpořit.

Zde je inspirace na jednu krásně ženskou a jednu doslova milovací píseň. 🙂 Můžete si na ně zatančit se svým partnerem.

5. Spojte se s vašimi ženskými orgány

Toto cvičení je dobré provádět o samotě. Ve vaně, nebo v pokoji, kde vás nikdo nebude rušit. Pohodlně si lehněte. Dýchejte zhluboka a klidně. Pomalu přesuňte pozornost z vnějšího světa dovnitř do těla.  Dejte si ruce na podbřišek a pohlaďte svoje ženské orgány. Vaječníky, vejcovody, dělohu, pochvu, klitoris. Pohlaďte také svá prsa…

Pohlaďte je dotykem i slovem. Můžete se svými orgány v duchu promluvit a poděkovat jim, že je máte a že vám dobře slouží. Že tvoří základ, centrum vašeho ženství. Že díky nim ve vás může růst nový život. Pokud vám neslouží dobře, i přesto poděkujte a dejte jim důvěru v jejich uzdravení. Řekněte jim, že na ně myslíte a že je máte ráda. Opakujte toto cvičení častěji. Je nesmírně silné a uzdravující.

6. Dopřejete si masáž

Pokud jste single, zajděte si na masáž. A pokud žijete v partnerství, nechte se namasírovat partnerem/partnerkou. Připravte si masážní (či rituální) místnost, zapalte svíčky, provoňte pokoj vonnými tyčinkami nebo oleji, zaplňte postel dekami a polštáři, zařiďte si vše tak, aby vám bylo dobře. A staňte se na chvíli Královnou, která si nechává plnit svá přání. Vy jste právě teď nejdůležitější na světě. Sdělte svému partnerovi (nebo masérovi) své přání a vstupte do světa doteku. Dýchejte přitom hluboce a uvolněně.

Buďte tady a teď. Zkuste neusnout a neutíkat myšlenkami někam do práce nebo k dětem. Dech vám k tomu pomůže. Prociťte láskyplný dotek v přítomnosti. Pamatujte, že ten, kdo vám poskytuje masáž, je zodpovědný sám za sebe, nikoli za to, co prožíváte. A proto, potřebujete-li někde přitlačit a jinde ubrat, dejte mu to najevo. Pohybem, zavrněním, případně slovem.

Nespěchejte. Až se budete cítit naplněná a spokojená, poskytněte na oplátku masáž svému partnerovi. U maséra bych si na to dala pozor. 🙂

Masáž si můžete vyměnit i s kamarádkou a nemusí v ní být nic sexuálního. Jde o pocit uvolnění a láskyplnou péči o tělo.

7. Dívejte se srdcem

Někdy se nám v partnerství děje, že v určitou chvíli začneme fungovat na autopilota. Existujeme vedle sebe, ale přitom se nevidíme. Vykonáváme, co je potřeba, obstaráváme děti i domácnost, „menežujeme“, kdo dojde se psem, kdo odveze nejmladšího na kroužek, kdo uvaří a kdo vynese odpadky… plánujeme, kam na dovolenou a přitom myslíme na zítřejší meeting v práci, chceme všechno stíhat a zvládat… a dělat dobře.

Až jednoho dne zaznamenáme takový zvláštní pocit, jako by se ten druhý změnil. Už si nerozumíme, už se nemilujeme? Z našeho vztahu se vytrácí láska… Můžeme ji zachránit.

Bohyně lásky se na svět dívá srdcem. Je to pro ní naprostá přirozenost. Ona sama je láskou. Zkoušely jste  se poslední dobou podívat na druhého člověka srdcem? Třeba právě na vašeho partnera? Bez soudů, předsudků, bez cobykdyby, bez „musíš“ a „měl bys“? Hluboce se mu zadívat do očí … a dívat se dlouho… až do jeho duše? Třeba se u toho rozplakat, ale zase jednou cítit tu opravdovost? Vím, že to umíte. Tak to zkuste.

Stačí se jen zadívat do očí… a beze slov… cítit.

8. Sex je krásný

Ano, je to tak. Sex je naše přirozenost. Je to vrcholný okamžik lásky mezi dvěma lidmi. Nejkrásnější akt, během kterého může vzniknout nový život. Moment, při kterém se dotýkáme Boha (cokoliv pro nás znamená). Prostor, ve kterém se setkáváme s duší. Kdy jsme samy sebou.

Vaše vnitřní Milenka milování miluje. (Krásná věta). Vaše vnitřní Milenka je tou nejlepší milenkou na světě. Nepropojíte se s ní, když se budete pasovat do něčeho, co nejste. Pak hrajete roli, nejste přirozená. Potkáte ji pouze tehdy, budete-li sama sebou.

Nemusíte vědět, jak vaše Milenka vypadá, to je jen takový bonus. Raději obraťte pozornost dovnitř a vnímejte svou opravdovou podstatu. Řiďte se tím, co vám napovídá vaše intuice a vaše tělo. V něm naleznete odpovědi na všechny vaše otázky.. Vaše tělo vás povede k těm nejúžasnějším prožitkům.

Krásný svátek lásky!

Vaše
Janita

PS: Natočila jsem pro vás video Tip na partnerský milostný rituál. Jemný, láskyplný, vědomý. Některé tipy se v něm opakují. Video má cca 15 min. Pokud jej chcete shlédnout, najdete jej v uzavřené skupině Jemná síla ženství – ženský kruh (požádejte o členství).

Facebook Comments
Jana Urbanová
"Otevřeně sdílím své příběhy (nejen) z oblasti sexuality a podporuji ženy na cestě sebe-vědomého ženství, aby mohly šťastně kráčet životem a zářit na tento svět. Po cestě svého poslání, s citlivým tělem plným radosti a srdcem bušícím pro lásku. Mou vášní je osobní rozvoj prožitkem. Co se naučím, předávám s nadšením dál v on-line a živých kurzech, ve kterých ženy nacházejí své jedinečné, opravdové a přirozené já." Více o mně si přečtěte zde >>.

Napsala jsem dva e-booky. Prvním z nich je: Rozkvétání ženy aneb 7 kroků k (znovu) objevení vlastního ženství, který je určený všem dívkám a ženám, které chtějí pečovat o svou ženskost. Druhý e-book nese název Když se žena zamiluje do ženy a je to má otevřená zpověď o životě se ženou a velkém sebepřijetí. Slouží všem ženám, které vidí svět v barvách a nebojí se být jiné. E-booky jsou zcela ZDARMA. Ať je jejich čtení pro vás pohlazením po duši. <3

Komentáře